Назад

Про Марію Монтессорі та ії метод навчання

О Марии Монтессори и ее методе обучения

Що Ви знаєте про метод Марії Монтессорі?
А що Вам відомо про саму Марію Монтессорі?

Давайте розберемося)
На цю тему дуже багато різних статей, розмов і суджень, і не вщухають вони ось уже понад 100 років!

Отже, Марія Монтессорі – це італійська педагог-психолог, перша жінка, яка виявила себе в цій сфері в далекі 1890 роки. Саме вона довела і, власне кажучи, стала основоположником навчання в ігровій формі дітей.

У той час, як навчання було доступно далеко не всім дітям навіть з багатих сімей, діти з розумовими і психічними відхиленнями були взагалі списані з рахунків та перебували в притулках їх не навчали навіть самим основним навичкам.

Саме завдяки тому, що Марія проводила з такими дітками багато часу, вона змогла знайти до них підхід, визначити причини їх слабкого розвитку та причинам виникнення розумових і психологічних розладів.
Спостереження за такими дітьми, а також дітьми з небагатих сімей допомогли Марії Монтессорі підібрати правильний підхід й інструменти для навчання всіх для дітей, не залежно від їх здібностей і походження.

Дана методика настільки яскраво і ефективно себе проявила, що стала застосовуватися для навчання всіх дітей, незалежно від їх соціального статусу, країни походження, розвитку, віку та навичок.

Марія Монтессорі захистила на цю тему дисертацію і впровадила свою систему навчання, яка ось уже довгі 130 років користується величезним попитом у всіх розвинених країнах світу.


У чому суть Монтессорі навчання?

Якщо описати в кількох словах, то це:

“Допоможи мені зробити це самому” – дуже багатьом знайомий цей девіз, але далеко не всі його розуміють.

  • Суть методу в тому, щоб акцентувати увагу на розвитку бажань у дитини навчатися, розвиватися за допомогою його власного бажань і природних потреб шляхом практичних ігор.
  • За методом Монтессорі діти розвиваються в своєму власному темпі на підставі досліджень, маніпуляцій, упорядкування, повторень, контактування і спілкування з іншими дітьми.
  • Методика дозволяє дитині відчувати себе дорослою і самостійною, проявляти себе і допомагати іншим завдяки таким простим діям, як: одягання і роздягання, прибирання робочого простору і приміщень, заняття і допомогу іншим дітям в навчанні.

(У чому суть даного підходу, читайте в наступних статтях.)


Визнання діяльності Марії Монтессорі:

  • Методика Марії Монтессорі отримала міжнародне визнання від Юнеско, яким удостоєні всього 4 педагога!
  • На честь Марії Монтессорі був названий кратер на Венері.
  • Перші школи з Монтессорі методикою навчання були відкриті в 1907 році в Італії, слідом за Італією школи стали з’являтися в Швейцарії та Великобританії (в 1911 році), далі метод навчання підхопили в Франції, Аргентині, Австралії, Китаї, Індії, Японії, Кореї, Мексиці , Сирії, США і Нової Зеландії.
  • Фото Марії Монтессорі зображено на банкнотах і монетах таких країн, як Італія, Нідерланди, Індія, Мальдівські острови, Пакистан і Шрі-Ланка.
  • За методикою Марії Монтессорі навчалися королівські члени сім’ї в Великобританії, а також дуже багато відомих людей зі світовим ім’ям (але про це в наступних статтях).

Бажаєте блище познайомитися з системою навчання за методом Марії Монтессорі?
Запрошуємо Вас до нашого садка Montessori School.
Зателефонуйте та запишіться на екскурсію по садку:


ЗАПИСАТИСЯ НА КУРС:

Зворотній зв'язок

Записатися наПро Марію Монтессорі та ії метод навчання

Написати відгук

Запис на зустріч