Монтессорі вдома

Багатьох батьків цікавить питання, чи можна вдома самостійно створити монтессори-середовище і чим замінити ігрові зони і матеріали, які використовуються в дитячому садку.

В цілому, можна, але 100% занурення в повноцінну монтессори-середу можливо тільки в групі дітей різного віку під наглядом кваліфікованих монтессори-педагогів, з використанням професійних різноманітних матеріалів і ігрових зон. У домашніх умовах, під наглядом батьків дитина не отримає необхідного впливу і виховання. Але, якщо вибирати між застарілими методами і можливістю застосування будь-яких з доступних елементів монтессори-методу виховання та розвитку, то варто вибрати друге і докласти до цього максимум зусиль.

Тут ми розповімо про головні складові, які батьки можуть застосувати вдома, але якщо ви підпишіться на нашу сторінку Montessorischool в Фейсбуці, там ви зможете щодня знаходити багато корисних статей і цікавого матеріалу.

Методика Монтессорі заснована з 3-х головних складових.

1 – сензитивність
До шести років кожна дитина проходить шість стадій сензитивного розвитку:

  1. Розвиток мови (від 0 до 6 років).
  2. Сенсорний розвиток (від 0 до 5,5 років).
  3. Сприйняття і встановлення порядку (від 0 до 3 років).
  4. Освоєння і розвиток дрібної моторики (від 1,5 до 5,5 років).
  5. Освоєння рухів і дій (від 1 року до 4 років).
  6. Розвиток соціальних навичок (від 2.5 до 6 років).

І дуже важливо, щоб малюк встиг отримати всі необхідні навички в кожен період розвитку, оскільки від цього безпосередньо залежить його подальше життя: характер, здібності, поведінка. І, найчастіше, іншої можливості щось виправити, розвинути і додати вже, на жаль, не буде.

2 – довкілля
Все навколо має бути підготовлено відповідно до фізичними можливостями дитини на кожному етапі сензитивного розвитку. Тільки в цьому випадку малюк зможе навчитися всьому необхідному і стати незалежним!

3 – педагог
Процеси навчання і пізнання повинні відбуватися в дитині. Зверніть увагу, на важливу особливість методу – дитина сам свій учитель! Педагог (або батьки) повинні навчитися вести малюка до навчання, щоб потім самоусунутися і залишатися в ролі спостерігача, супроводжуючого процес пізнання у дітей. І тут потрібно знати і застосовувати головне правило методу Марії Монтессорі: «Допоможи мені зробити це самому!».

Зворотній зв'язок

Записатися наМонтессорі вдома

Написати відгук

Запис на зустріч